BARIŞ ÖZTAŞ

 

   Barış deyince benim aklıma ilk gelen şey "çapkınlık"tır. Çünkü Barış bir kız görünce dayanamaz. Saatlerce oturup kızları dikizler ve onların hakkında yorumlar yapar. Barış'ın bir diğer özelliği de oldukça uyanık oluşudur. Gözlerine bakın uyanık, yaptıklarına bakın uyanık... Hiç kimseye belli etmez, ama saman altından su yütüren bir tiptir. Bunların yanında Barış okula çok az gelmesine rağmen alttan dersi olmayan ender kişilerden de biridir. Muhasebe bürosunda çalışıp, okula ender gelebildiği halde bütün derslerden geçmesini her zaman takdir etmişimdir. Barış (Body Barış) giydiği değişik ve artistik (!?!?) kıyafetler ile de dikkat çekmektedir. Giydiği kırmızı kotu, deri ve rengarenk ceketleri ile fakültede yeni bir moda akımının öncülüğünü yapmaktadır. Bazen sizden ilginç şeyler de isteyebilir bu Barış ve kendini öyle bir acındırır ki yapmak zorunda kalırsınız. Adamın hotmail hesabını ben almışımdır, kaç ödevini ben yapmışımdır (aldığımız dersler az geldi de :) mesela... Son olarak Barış da "Tokat United"ın tanınmış bir üyesidir (Erdo kadar olmasa da onun sağ koludur :) Bize de son olarak yine Tokat'a selam göndermek düşer...

                                                                                                                                                  Cevdet'ten Body Barış'a

 

    Belki ilk arkadaşlarından değilim ama sonradan köklü bir arkadaşın oldum ve arkadaşım oldun. Fakülte sıralarında atmış olduğumuz dostluk temelleri ömrümüzün sonuna kadar sürecek bir dostluğun başlangıcıdır. Fakülte hayatı boyunca hep bir uğraşlar içinde olduk. Sınavlar, hazırlıklar, geziler, piknikler, eğlenceler... Eee artık dananın kuyruğundayız dostum. Okul kale gibidir dışarıdakiler girmek için içeridekiler çıkmak için uğraşır dururlar ama ben birbirimizi daha az görebileceğimiz için dışarı çıkmak istemiyorum. Unutma ki anılar bellekten, yazılanlar defterlerden ve en önemlisi kısa da olsa samimi arkadaşlıklar kalplerden hiçbir zaman silinmez. Dostum değinmeden geçemedim. İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar, ama dönüp de kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar. Ne güzel de özetliyor ikimizi de öyle değil mi? Neyse dostum bana bu fakülte yılları boyunca yaşattığın tüm güzellikler için teşekkür ederim. Bundan sonraki yaşamında başarılı bir mali müşavir olabilmen ümidiyle mutluluklar dilerim.

        BEHLÜL Kod Adı: ŞEREF

 

    Hayatımda sevip değer verdiğim insanlardan birisin. Kim ne  derse desin hoş sohbetini ve esprilerini çok seviyorum. (Onlar başkalarını kızdırsa da) Çünkü söylediğim her şey benim yüzümü güldürüyor. Bilirsin ki gülmeyi severim, sana da yakışıyor hani gülmek. Her ne kadar hayata bakışını ve yaşam tarzını eleştirdiğim olsa da sana zaman zaman özeniyorum. Çünkü özgürlüğü anımsatıyorsun bana. Özgür ve tek tabanca... Hayatı kendi bildiği gibi yaşayan insanlardansın, hiçbir kalıba sığmayan... Kadeh kaldırıp hayata, hayatla dalgamızı geçebileceğim, türküler söyleyebileceğim bir dost... Geriye dönüp baktığımda bir görünüp bir kaybolmuş olsan bile hep hatırlayacağım ve hayatıma  damgasını vurmuş biri...  Dostluk çiçeğinin tohumunu veriyorum sana, onu yüreğinin en güzel köşesine ek, sevginle besle, cesaretinle koru, gün gelir paylaşırım onu seninle...

Türkü Tadında Yaşaman Dileğiyle.

        SEVİL ERMAN

 

    Sevgili Arkadaşım Barış,

     Daha fazla tanıma fırsatı bulamadan ayrılmak zorunda olduğum arkadaşlarımdan biri olman çok üzücü. (Tabii bundan okludan sonra görüşmeyeceğiz anlamı çıkmasın). Senin esprili her ortama ayak uydurmayı bilen, samimi kişiliğin kendini arkadaşlarına (en azından kendi adıma konuşabilirim) bana sevdirmen kafiydi. Sen de benim gibi iş hayatı ve okul arasında mekik dokuyan biriydin. Derslerde senin sesin duyulduğu anda arkasından bir espri geleceği belli olur, kendimizi ona göre hazırlardık. Ancak şu da bir gerçek ki espriyle hayatın gerçeklerini harmanlayıp o gözle bakman da hoş bir olay. Umarım gerçekçi beklentilerinin gerçekle buluşmasında hiç zorluk çekmezsin. Hayat boyu mutluluklar.

        NAZIM YAPRAK

 

    Hani insanlar vardır, varlıkları bile gergin yüzleri gevşetir. O insanlar ki kimseden esirgemedikleri içtenliklerini esprileri ile çevrenin gözdesi olabilirler. Onu biraz tanıyınca sevmemek mümkün değil, daha ilk konuşmada kanınız kaynar. Girdiği her ortamda kolayca sevilmesine, sempatik kişiliğine rağmen bir çok genç kızı mutsuz ettiği rivayet edilir.

    Bizim soğuk terler dökerek hazırlandığımız finallerde heyecanla ve stresle sınav kapısında beklerken o çalışmadığını, içindekiler kısmına şöyle bir baktığını söylemesine rağmen rahatlığını hiç elden bırakmaz. Ticaret lisesinden mezun olmanın getirdiği avantajları muhasebe ve bu nitelikteki derslerde kullanmıştır. Ancak bu durumun dezavantajı İngilizce dersinde kendini göstermiştir ki “hocanın kalmak için özel bir çaba mı harcadın” şeklindeki isyanı hala hatırımdadır.

    Okul bitince askere mi gideceği, işe mi başlayacağı yoksa bir harem mi kuracağı konusundaki bilgiler kesin değildir. Buruk bir sevinç içinde bitirmekte olduğumuz öğrenimimizin acı tatlı anıları ile kulaklarını çınlatacağım. Her şey gönlünce olsun.

        AYSUN AKCA

 

    Dışarıdan bakıldığında durgun bir su gibi duran Barış, aslında dalgalı bir denizden farksızdır. Zamansız gelen dalgalarında biri size çarpsa kendinize gelmeniz uzun zaman alabilir. En çok da bütçe derslerinde bu dalgalara maruz kaldığım söylenebilir. Aysun ve ben senden ne çektik bir biz biliriz bir de Allah! Bizi gülme krizlerine az sokmadın. Şimdi iyi ki İnsan Kaynakları dersini alttan almışım ve seni tanımışım diyorum. Hayat boyu hep böyle esprili kalman ve mutlu olman dileğiyle.

        PINAR RENDA

 

    Yüzünün asık olduğunu ender gördüğüm hatta hiç görmediğim biridir Barış. İş hayatına erken atıldığı için derslere pek gelmeyen; ancak geldiğinde de genelde arkamda oturup kafamı şişiren, Macide Hanım’ın dersinde bile tüm cesaretini toplayıp hocayla atışan arkadaşıma hayatında başarılar dilerim. Tüm ideallerinin gerçekleşmesi dileğiyle, mutluluklar seninle olsun.

        ESİN TOKGÖZ

 

    Sevgili Barış,

    Seninle tanışmamız geç oldu ama bu süre içinde çok eğlenceli bir arkadaşlığımız oldu. Bizi bu süre içinde hep güldürdün, senin yanında hiçbir üzüntülü anımızı hatırlamıyorum. İnşallah gelecekte de sen de devamlı gülersin. Seni her zaman güler yüzlü, şakacı olarak hatırlayacağım. İçten, sıcak dostluğumuzun okul bitince de devam etmesini isterim. Aon olarak, hayatın da şakaların gibi güzel olsun. Mutluluklar, başarılar sürekli seninle  olsun. Sevgiler...

        FEYZA YILMAZ

 

    Kendisi çalıştığı için okula arada sırada uğrayan ama gene de sınavlarda bizden yüksek notlar alan zeki bir arkadaşımızdır. Muhasebe ustalığıyla tanınan arkadaşımın gözleri hep fıldır fıldır etrafındaki olayları analiz eder. Şu kıza şu gitmemiş, bu makyaj yakışmamış gibi tanımlamalarla şık ve rüküş seçeriz birlikte. Okulda en vefalı arkadaşlarımdan biriydin her zaman. Daima hatırımı sormak için arar, sıcak ve içtenliğiyle ömür boyu yıkılmayacak bir köprü kurdun. (Ve bu köprüyü yeni sildiğin ayakkabılarına basmam, yaptığım şakalar ve yakıştırmalar bile yıkamadı : ) Hayatın mutluluk ve başarıyla geçsin. Ömür boyu hatırlanmak dileğiyle...

        GÜLHAN IŞIK

 

    Tanıdığımız günden itibaren hayatımıza bir yıldırım gibi düştün. Nerden bilebilirdik ki dostluğumuzun bu derece sağlam olabileceğini.

    Benim tüm vefasızlığıma rağmen yollara inat dostluğumuzun hatırına herkesin birbirini unuttuğu zamanlarda bile sesinle yanımda oluşun. Varlığının, dostluğunun her zaman yakınımda olması dileğiyle.

        REMZİYE MISIRLI

 

    Sevgili Barış,

    Seni kızlarla olan muhteşem iletişiminle, sınav dönemlerinde kızları ayarlayıp bütün notları ustalıkla toplamanla, muhasebe derslerindeki üstün başarınla hatırlayacağım. Senin sayende biz de not toplama derdinden kurtulurduk. Umarım sen de beni güzel şeylerle hatırlarsın, arkadaşlığımızın ileride de sürmesi dileğiyle. Her şey gönlünce olsun.

        AYSEL DOĞRU

 

    Sınıfımızın en hareketli ve en çalışkan simalarından birisidir. Devamlı neşe dolu bir kişiliği vardır. Barış arkadaşım derslere girmediği halde çok başarılı bir öğrencidir. Barış şu formülü bize de öğret de bizde başarılı birisi olalım. Kendisi derslere fazla gelemiyor çünkü o muhasebe işinde çalışıyor, hatta bizim sınıfın muhasebesini Barış arkadaşım tutar. Muhasebe ile ilgili takıldığımız soruların cevapları Barış arkadaşımızdadır. Hem iş hayatını, hem de öğrencilik hayatını bu kadar başarılı götürebildiğinden dolayı seni tebrik ederim. Varmak istediğin noktaya ulaşmanı temenni ederim.

        HASAN AK

 

    Barış bizim grubumuzun part-time üyesidir. Biz yatay geçişliler olarak hep beraberdik ama Barış okul boyunca çalıştığı için ara sıra katılırdı aramıza. Derslere pek gelmese de en zor derslerden geçmeyi başarabilenlerdendir. Bu açıdan bakıldığında akıllı bir arkadaşımızdır. Onunla sınıf kapısı önünde yaptığımız piyasa araştırmalarını özlemeyeceğim dersem yalan olur. Umarım başarılı olursun hayatında, sana son sözüm önüne çıkan engellerden korkma çünkü o engelleri koyanlar senden üstün değiller.

        EMİN AÇIKGÖZ

 

    Sen benim bu okulda sevdiğim insanlardan birisin. Sen gerçekten de çok soğukkanlı birisin. Sınavlardan önce nasıl o kadar rahat olabiliyorsun anlamış değilim doğrusu. Seninle birlikte derslerden önce yaptığımız şakaları ve koridorlarda attığımız voltaları hiçbir zaman unutmam. Senin enteresan bir yanın da tüm derslerden geçip, İngilizce dersinden kalman. Boş ver, dert etme. Son olarak okulda olduğun kadar hayatta da rahat ol.

        MERT BÜYÜKUYGUR

 

    Arkadaş seninle fazla anımız olmadı, bir yandan çalışman, bir yandan evinin uzak olması nedeniyle seni sadece derslerde görebiliyordum ama geçen bu senelerde kafa dengi dostlarımdan biriydin. Derslerde gösterdiğin başarıya hep imrenmişimdir, ayrıca futbolda da iyisin. Umarım bu dostluğumuz hiç bitmez. Hayatta ve iş yaşantında hep güzellikler seninle olsun.

        CİHAN ÖZBEK

 

    Barış’a;

    Seninle ilk tanışmamız hemşehri muhabbetleriyle başlamıştı. Daha sonraki günlerde ise pek fazla ortam paylaşamadık seninle; bu da arkadaş çevremizin farklı olmasından kaynaklanıyordu galiba. “Zileli, işi gücü hileli!” diye bir söz duymuştum ve seni tanıdığımda ilk aklıma bu gelmişti. Şaka bir yana çevrendekiler tarafından şımarık, serseri, vurdumduymaz gibi görünsen de aslında ne kadar iyi niyetli ve ciddi olduğunu anlamak zor değil. (Evde çocuklar ekmek bekliyorlar). Şimdiden daha okul yanında aynı anda birkaç işte çalışarak ne kadar başarılı olduğunu görüyorum zaten ,bu yüzden ileride iyi bir muhasebeci (Allah söyletti) olmanı dilememe gerek yok sanırım. Mutluluklar seninle olsun HEMŞO...

        GÜLCAN