İŞLETME'98 DOĞA HARİKASI FETHİ PAŞA KORUSU'NDA

 

Hasan, Adem ve Cevdet; Fethi Paşa Korusu'nun girişindeki güzel bahçede... Ahhh... Buralar benim çocukluğumun geçtiği yerlerden biri, buraya ne zaman gelsem eski günleri hatırlarım... Küçükken az bisikletle turlamadık buralarda :)

 

Adem, Erdoğan ve Hasan bu güzel koruda tepelere doğru ilerliyorlar... O yemyeşil ve mis taze kokulu koruda ilerlemek bizimkilere ayrı bir haz veriyor...

 

İstanbul'da güneş yavaş yavaş batarken Fethi Paşa Korusu'nu yeni yeni keşfeden Erdoğan'ı görmektesiniz :)

 

Korudaki bol oksiyen, ağaçların o harikulade duruşları, hafif esen rüzgar ve yavaş yavaş batan güneşin oluşturduğu görüntü Erdoğan, Adem ve Hasan'ı kendinden geçiriyor... Sıcak bahar havasında, esti mi şöyle hafif bir rüzgar... Keyfimize doyum olur mu hiç ? :)

 

Şimdi de Fethi Paşa Korusu'nun o meşhur kayalıklarının oradayız... Nası poz vermişim ama? :)

 

Burası da Fethi Paşa Korusu'nun Boğaz'a bakan o meşhur mekanlarından biri... Hava öyle güzel ve koru o kadar hoş ki...

 

Bu sefer de Boğaz'ın diğer tarafına doğru durmaktayız... Arkamızda gördüğünüz gibi Boğaz Köprüsü var, aşağı taraf da baya dik bir yamaç... Şimdi düşünüyorum da küçükken o dandik bisikletlerle şu dik yamaçtan son sürat inerken amma cesaretliymişiz :) Şimdi bi çuval para verseler yapmam o enayiliği :)

 

Boğaz buradan gerçekten de çok hoş gözüküyor...

 

Şimdi de biraz dinlenme vakti :) Keşke bişeyler de getirseydik yanımızda  atıştırmak için... Bi daha bu manzara, bu hava, şu masamızın üstünü örten o görkemli agaç nerede bulunur... Koyu bi sohbet eşliğinde iyi bi ziyafet çekmek vardı şimdi :)

 

Biz, demin bahsettiğim o düşüncelere daha fazla dayanamayınca soluğu korunun aşağı tarafında yer alan bu şirin çay bahçesinde aldık :) Sıcak çaylarımız eşliğinde koyu sohbetlerimizi devam ettirirken güneş de artık neredeyse batmıştı... Yalnız yine manzara süper, hiç kaçırırmıyız manzaralı masayı, kaptık hemen :) Ohhh, işte eğlence dediğin böyle olur kardeş :)

 

Siz de buyrun çay masamıza :) Çaylar bizden :) Yalnız sohbetiniz bizim gibi koyu olmak şartıyla... :)

 

Aferim Hasan, iyi girmişsin havaya :) Ne oldu? Yoksa kütüphanedeki o kıza sitenin adresini falan mı verdin? :)

 

Nasıl arka taraftaki boğaz manzaramız? :)

 

Vayyy... Bu ne poz be Erdo? Konser salonlarından sonra çay bahçesini de fethettin :) O beyaz gömlek de az yakışmıyo kerataya :)

 

Bu da Hasan, ben anlayacağımı anladım abi... Bu pozun kime gittiğini artık söylememe gerek var mı bilmiyorum...

 

Sakın ha benimkini yanlış anlamayın :) Bizde Hasan'ın şansı ne arar... :) Ben sadece Hasan'ı taklit ediyorum burada :)

 

Adem... Boğaz'dan geçen Bizans gemilerine göz koymuş Fatih Sultan Mehmet bile bu denli etkileyici bakamaz be abi... :) Sen şu duruşun, şu gözlerinle oturduğun yerden batırırdın o gemileri :) Aslan parçası, aslan :) Maşallah :)

 

Fethi Paşa Korusu'ndan son fotoğrafımız ise Erdoğan'a ait... Görüntüde Erdoğan, Fethi Paşa'nın ünlü restorantlarından birinin önünde...