NAZIM YAPRAK

 

     Değerli arkadaşım;
    Farklı kültürlerden gelmiş olmamıza rağmen ortak payda üzerinde anlaştığım ender kişilerden birisi olman, mantıklı ve saygılı hareket tarzını benimsemen, sevecen ve cana yakın kişilik özelliklerin sana daima ayrıcalık kazandırmaktadır. Temenni ederim bu ayrıcalıklar artarak devam eder.
    Beraber geçirdiğimiz Trakya Üniversitesi yıllarında Palmiye ve Antik'teki tavla muhabbetlerimiz, ağaçlardan kiraz(!) ve vişne toplamamız ve sonrası, beraber ilk parti deneyimimiz ve yatay geçiş serüvenimiz unutulmayacak anılardan birkaçı olacak.
    Bundan sonraki yaşamının kişiliğin kadar saygın ve ailen kadar temiz ve hoşgörülü, arkadaşlığın kadar parlak geçmesini ve her şeyin gönlünce olmasını temenni ederim.
    Daima bir dostun ve arkadaşın olduğumu unutmaman dileğiyle...


                                                                                                SELAHATTİN AYDIN


    Nazım ile geç tanışmama rağmen çok sağlam arkadaş olduk. Nazım çok titiz bir insandır. Her şeyi dört dörtlük yapmaya çalışır ve bunda da çoğunlukla başarılı olur. Kendisi çok zeki ve akıllıdır. Lider olma vasıflarının tümü Nazım arkadaşımda mevcuttur. Derslerinde çok başarılı bir öğrencidir. Onun gibi değerli bir arkadaşa sahip olduğum için kendimi şanslı görüyorum. Ders saatleri dışında birlikte muhabbet ederiz, satranç oynarız ve basket maçları yaparız. Kendisi çok iyi basketbol oynar, ancak devamlı onun takımı yenilir. Onunla acı tatlı bir çok anım var. Birlikte piknikler yaptık, tiyatrolara gittik ve bol bol eğlendik. Kendisinin bana söylediği bir söz vardır: "Senin için güzel!!!" Bu söz Nazım arkadaşıma daha çok yakışmaktadır. Nazım arkadaşım, senin için daha da güzel. Hayat boyu başarılı olmanı dilerim.


                                                                                                HASAN AK


    Güçlü karaktere, kendine güven duygusuna ve başarma azmine sahip, ayakları yere basmış bir kişiliğe bu yaşta erişmen... Ne diyeyim; helal olsun demekten başka... Hani Allah'ın bize diğer insanlardan ayrıcalık yaratacak şekilde verdiği bazı şeyler vardır. Sende bunlardan iki tanesi mevcut. Ne şanslı çocuksun, sıkı dur açıklıyorum:
    O NE SES. O NE KARİZMA!
    Okurken ağzının kulaklarına vardığını görür gibiyim. Şaka bir yana kişiliğinle, fikir ve düşüncelerinle ve tabi ki insan ilişkilerinde göstermiş olduğun o saygıyla takdir edilecek insanlardan bir tanesisin. İmrenme duygusunu yüreğime yerleştirip, işletme üçte ağrısız başım, kaygısız gönlüm dolaşırken, senden kat kat fazla aldığım derslerden bunalıyorken itiraf edeyim hep seni andım. Ya ne şanslı, öyle olmak varmış gibilerinden laflarla kulaklarını az çınlatmadım arkadaşım. Yorucu geçen bir senenin ardından şimdi bitmekte olan bir zaman dilimini paylaşıyorum seninle. İsterim ki paylaşımlar bunlarla sınırlı kalmasın. Okul yıllarından sonra da devam etmesini dilediğim dostluğumuza şimdiden merhaba!!!


                                                                                                    FATMA


    Nazım'la keşke daha önce tanışabilseydim, bunu niçin söylediğimi onu tanıdıkça daha iyi anlarsınız. Nazım gerçekten çalışkan tavırları ile konuşması hep tutarlı biridir. Onunla gittiğimiz Ankara yolculuğu her zaman anılarımın en güzel yerinde olacaktır. Nazım'ın en önemli özelliği ayrıntılara önem vermesidir. Mükemmelliğe ulaşmanın ayrıntılarda olduğuna inanan nadir insanlardandır. Arkadaşlığı, muhabbeti ile yeri doldurulamayacak biridir benim için. Belki çok az şey paylaştık ama daha dolu dolu yıllar var önümüzde. Paylaşacak çok şeyimiz olduğuna inandığım dostum için hayatın karanlık yüzünde parlayan bir yıldız olmasını dilerim. Hayallerinin gerçek olması dileğiyle...


                                                                                                    EMİN AÇIKGÖZ


    Ne yazık ki seni geç tanıdığımın farkındayım. Ama okulun son dönemlerinde başlayan arkadaşlığımız sırasında gördüğüm kadarıyla sen hayatı gerçek ve verimli kılabilen, sosyal bir kişiliğe sahip, olgun, özgüveni olan, başarılı, sorumluluklarını bilen ve duyarlı bir insansın. Bunların dışında benim en çok dikkatimi çeken ciddi bir üslupla şaka yapman ki ben en sonunda saka yaptığını anlıyorum. Her şeyde olduğu gibi espri yaparken de gerçekçisin. Bu da senin tarzın olsa gerek. Yeni başlayan arkadaşlığımızın devam etmesi ve seni daha fazla tanımak dileğiyle...


                                                                                                        SEVİL


    İlk tanıştığım arkadaşlarımdan Nazım da benim gibi yatay geçiş ile işletmeye gelmişti. Planlı, düzenli, çok çalışkan ve karizmatik davranışlarıyla benim olduğu kadar çoğu arkadaşımızın üzerinde ilk andan itibaren iyi izlenimler bıraktığı kesin. Derslerindeki başarısının temelinde onu tanıdığım kadarıyla hırsı ve düzenli, planlı-programlı çalışması yatıyor. Senin de benim gibi basketbolu sevmen ve maksimum hırsın ortak yönlerimizin başında geliyor. Yeşilköy sahilinde yaptığımız maçlar hep aklımda kalacak. Aynı zamanda satranç konusundaki ustalığını duyduğum Nazım'a benimle hiç maç yapmadığını hatırlatırım. Kendisine hedef koyması ve bu hedeflere ulaşma konusundaki başarısına birçok kez şahit olmuşumdur. Elit diyebileceğim seviyede bilgili ve zeki olması onun başarısının temel destek noktalarından. Sınıfımızın en iyi notlarına sahip olması da bunu destekler nitelikte. İleride seni her zaman iyi mevkilerde görmek dileğiyle. Dostluğumuz eminim ki üniversite ortamı dışında da devam edecektir. Görüşmek üzere...

                                                                                                        ALTAN VAROL


     Sevgili Nazım arkadaşım.
    Seninle arkadaşlığımız 3. sınıfta senin yatay geçişle bizim sınıfa gelmenle ve benim yine her zamanki gibi ilginç sorularımla başladı. Derslerdeki, özellikle de muhasebe derslerindeki başarın; sınıfta tahtada ders anlatmadaki başarıların ve beyefendiliğin her zaman dikkatimi çekmişti. Bana muhasebe konusunda yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. Sınıfta sohbetinden hoşlandığım, kendime yakın gördüğüm ender kişilerden birisin. Kurduğumuz arkadaşlıkla renklenen üniversite hayatımız da sona eriyor. İnanıyorum ki hayatta her zaman başarılı olacaksın ve inşallah bütün güzellikler, başarılar, mutluluklar seninle olur... Her zaman, hep beraber olmak dileğiyle...


                                                                                                        MERVE


    Hani okul bittikten sonra maziyi hatırlayıp rüyalara dalar ya insan, o zamanlar hatırlayacağım bir arkadaş olacaksın arkadaş. Seninle TEMA gezilerimizi, benim 'bir makbuz alacaksın' dediğimde senin 'Uç makbuz alınacak' demeni, 'şişeye ağzınızı değdirmeyin' dediğin ve Hasan'ın ağzını yanlışlıkla şişeye değdirmesini tatlı bir anı olarak hep hatırlayacağım. Demek buraya kadarmış okul hayatı, ama umarım bizim arkadaşlığımız burada son bulmaz ve bir ömür boyu sürer, daha nice anılarımız olur. Kendine iyi bak, daima mutlu ve başarılı olman dileğiyle arkadaş.


                                                                                                            CİHAN


    Vakit az geldi be arkadaş. Daha hiçbir şey yapamadık, eksik kaldığını hissediyorum. Belki de beraber hiç hayal kurmadığımızdandır, belki de zamana yayamadığımızdandır. Dostum, öncelikle şunu söylemeliyim ki bu okulda gördüğüm, seviyesini koruyabilen, ağırbaşlı ve efendi az kişiden birisin. Dostum, bir yanda sınavlar, bir yandan stajlar, anlaşılan büyük bir uğraş içindesin. Allah gönlüne göre versin. En güzel yarınlar senin olsun, sen buna layıksın, ömrün mutlulukla dolsun. (İşin güzel senin be...)


                                                                                                            BEHLÜL, Kod adı: ŞEREF


    Nazım'la tanışmam Cumhuriyet döneminin en ağır ekonomik krizinde, yani 21 Şubat krizi döneminde başlamış ve arkadaşlığımız o günden bugüne kadar sağlam temeller üzerinde devam etmektedir. Nazım'la ders aralarında yapmış olduğum ekonomi yorumlarını (Dolar ne olacak? Borsa ne olacak?) ve anlatılması satırlara sığmayan antlarımızı hiç ama hiç unutmayacağım. Nazım, kişiliği oturmuş ender kişilerdendir. Üniversite hayatında hem çalışır, hem staj yapar, hem dersleri çok iyidir. İşte ben bu adamı kıskanırım. Sevgili dostum; okul hayatında göstermiş olduğun başarılı ve kariyeri okul sonrası hayatında da göstermen dileğiyle.


                                                                                                                ERDOĞAN


    Nazım dendiği zaman aklıma ilk gelen çalışkanlığıdır ki aramıza katılalı iki yıl olmasına rağmen bunu herkese ispat etmiştir (Muhasebe derslerindeki üstün performansını hiç unutmayacağız). Efendiliğini, ağırbaşlılığını ve yardımseverliğini her zaman takdir etmişimdir. Seni geç tanımama rağmen iyi bir arkadaşlık kurduğumuza inanıyorum. Okuldaki arkadaşlığımız kısa olmasına karşın, bundan sonraki zamanda uzun sürmesi dileğiyle, hayatın başarılar ve mutluluklarla dolu olsun.


                                                BARIŞ


    Bugüne dek seninle çok zaman birlikte oturup konuşmadık, arkadaşlığımız daha çok ders aralarındaki küçük sohbetlerden oluşmuş bir haldeydi. Bu kadarıyla seni tanımaya çalıştım. Evet biliyorum, elimdeki bilgiler yetersiz, ama seninleyken her zaman kendimi doğru olana daha yakın hissettim. Hepimiz aynı bölümde okuyoruz ve hepimizde işletmeci, iktisatçı sıfatını takınacağız, ama bu sıfatlar eminim ki sana daha çok yakışacak.
    Kişilikli, olgun, ağırbaşlı bir insansın; ağır da bir arkadaşlığımız var, seni tanıdığımdan beri böyle geldi ama böyle gitmesin, hafiflesin, dinginleşsin. Farklı yanlarımızı tanıyalım, zamanına da hadi okul sonrası diyelim...


                                                    SERDAR


    Nazım bizim sınıfa Trakya Üniversitesi'nden yüksek bir not ortalamasıyla yatay geçiş yapmıştı. Nazım'ı tanıdıkça Nazım'ın iyi bir transfer olduğunu anlamıştım şüphesiz:) Nazım hocaların verdiği tüm ödevleri en ince ayrıntısına kadar yapar, ödevleri tahtaya kalkıp çözer, hocalara sorular sorar, vize-final tanımadan 80-90 çakıp durur. İşte Nazım!!! 'Eee, bütün hayatı budur' demeyin. Aksine Nazım'da ne numaralar var neler...O modern sakalı, etkileyici - sakin - vurgulu - kalın ses tonu ile kızların aklını başından alır. Kendisi birkaç kızı aynı anda idare eder. Sloganı: "l, 2, 3 yetmez 4, 5, 6 olsun" :)


                                                    CEVDET