NÜVİT YÜKSELEN

 

       Nüvit'in can alıcı özelliği çok çalışkan bir arkadaşımız olmasıdır. Çok çalışkan olmasına karşın sınavlardan önce her zaman bir panik içindedir :) Sınıftaki en yakın arkadaşı Selma ile de bana az çektirmemişlerdir :) Her birinin bir fotoğrafını çekebilmek için en az 7 deneme yapmam gerektiği düşünülürse ikisinin birlikte yer aldığı bir fotoğrafın kendileri tarafından güzel bulunabilme ihtimali 49'da 1'dir :) Kısacası Selma ile Nüvit yan yana geldiğinde vay o fotoğrafçının haline :) Ben yıllar sonra da Nüvit'i çalışkanlığı ve fotolar konusunda bana çektirdiği işkenceler ile hatırlayacağımdan eminim, ancak yıllık fotoğrafçısı sanırım ikinci konuyu benden çok daha iyi hatırlayacak :)

                                                                                                                                   Cevdet Kızıl

 

    Canım arkadaşıma!

    Ya ben seni nasıl anlatayım bilemiyorum ki! Aslında burada senin hakkında bir şeyler anlatmak yerine ‘o benim her şeyim, sahip olduğum en güzel şey’ desem yeter sanırım.

    Seninle üniversite öncesinden gelen arkadaşlığımızın bu kadar ilerlemesi ve yıkılamaz olması beni hayata bağlayan nedenlerden biridir. Omzuna yaslanıp ağladığım, saatlerce  dertleştiğim günleri, yaptığımız dedikoduları, yediğimiz haddi hesabı olmayan pastaları, çikolataları; kısacası seninle yaşadığım hiçbir şeyi unutmam imkansız.

    Allah bazı insanlar dış güzelliği, bazılarına da iç güzelliği verirmiş. Çok nadirdir herhalde bir insanda bu iki özelliğin birden bulunması. Sen işte o nadir insanlardan birisin. İçi de dışı da dünya güzeli bir arkadaşa sahip olmak aslında zor zanaat : ). Yolda çevirip menajerinim  diye kaç kere defile teklifi verdiler; söylemedim; kıskandım : ). Tabii bu kadar güzel ve fidan gibi olmanın yanısıra bundan ötürü karşılaştığın zorlukları bilmiyor değilim. Günlerce düz tabanlı, topuksuz ayakkabı, boyu uzun pantolon arayışlarımız... Eee naparsın her şeyin bir zorluğu varmış. Sen de bu kadar uzun olmasaydın : ).

    Okul bitiyor. Artık her gün yan ayna oturup aynı sırayı paylaşmayacağız belki ama biz seninle baştan beri kalbimizin bir kenarında sevgimizi, dostluğumuzu paylaştık. Varsın sıralar olmasın hayatımızda, biz yine can canayız. Kısmet, bakarsın iş hayatında belki yan yana masaları paylaşırız. Umarım iş hayatında dilediğin her şey gerçek olur. Sen her şeyin en iyisi ve en güzeline layıksın.

    Dilediğin ve istediğin her şey gerçek olsun canım arkadaşım. Seni çok seviyorum demeyeceğim. Çünkü sen bunu zaten çok iyi biliyorsun.

        SELMA

 

    Nüvit’ciğim, birinci sınıfta çok şey paylaştık seninle. Çok az insana güvenip anlatılabilecek şeyleri benimle paylaşarak beni çok gururlandırdın ve ben de güvenine hep layık oldum.

    İyi niyetinden dolayı iyi bir hayata layık olduğunu düşünüyorum. Dilerim her şey senin için yolunda gider.

    Görüşmek ümidiyle, sevgiler...

        BEYHAN

 

    Sakinliği ve ağırbaşlılığı, açıkyürekliliği ve olgunluğu, ilkeli davranışları, iyi bir gözlemci olması kendisinin en belirgin özelliklerindendir. Çevrendekilere karşı her zaman saygılı ve ölçülü oluşunla seni daima hatırlayacağım.

    Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle...

        YELİZ

 

    Sakin, hassas, endamlı, ne  zaman ne yapacağını bilen ve her durumda sabırlı, olgun davranmayı beceren bir insandır. Dört senedir kişiliğinden taviz vermeden bir çizgide yürümeyi becerebilen nadir insanlardandır. Bu yönüyle Nüvit’i her zaman takdir etmişimdir.

    Sana isteklerin doğrultusunda bir yaşam ve başarılı bir iş hayatı dilerim. Umarım bütün dileklerin gerçek olur, bunu hak ediyorsun.

        GÜLDEN

 

    Nüvit ile olan arkadaşlığımızın başlangıç tarihini tam olarak veremememe rağmen üniversite hayatım boyunca anlaşabildiğim nadir insanlardan biri olmuştur benim için. Özellikle bu dört yılın son zamanlarında daha da yakınlaştığımızı inkar edemem.

    Okulda eğer Nüvit’i arıyorsak ilk soracağımız kişi Selma’dır. Selma ile adeta kopmaz bir bütün oluşturmuşlardır. Ayrı dolaştıklarını pek görmedim desem yalan söylemiş sayılmam. Bu ikili grupta Nüvit Selma’ya oranla daha sessiz gibi görünür. Onu, Selma’nın muzipliklerini ve hareketliliğini dengeleyen bir terazi gibi düşünmek mümkündür. Sınıf içinde Yeliz, Gülden ve içinde benim de bulunduğum bu üçlü gruba dahil olan yegane insanlardan olmuştur bu ikili. Umarım bu ikili hiçbir zaman ayrı kalmaz.

    Nüvit’ciğim, her şey gönlünce olsun, bütün mutluluklar peşini bırakmasın.

        EVREN

 

    Nüvit,  diğer sınıf arkadaşlarımdan, belki de tanıdığım birçok insandan farklı olarak; prensiplerine ve özdeğerlerine aşırı derecede bağlı; düşüncelerinden asla taviz vermeyen, tüm dikkatiyle derslere odaklanıp dersi derste öğrenmeyi başaran zeki bir arkadaşımızdır. Herkesin, kelimelerini özenle seçerek konuştuğu Nüvit’in; sohbetinin sıcaklığını, kalbinin berraklığını, samimiyetini, içtenliğini, yardımseverliğini ve en önemlisi dostluğunu anlamak için çok fazla çabalamaya gerek yoktur.

    Paylaşılan güzelliklerin gelecekte de devam etmesi umuduyla, başarılar ve mutluluklar diliyorum.

        ELİF