SELİM SERDAR SELÇUK

 

       Selim'i aslında çok önceden sık sık duyardım. Mahalleden arkadaşlarım Ender ve Caner, kuzenleri Selim'den hep bahsederlerdi de bi türlü kendisini görmek nasip olmazdı. Hatta İ.Ü.'ye geçtikten sonra dahi aynı sınıfta olduğumuzu bildiğim halde adamı bulamıyordum :) Neyse ki kendisi bi gün sınıf arkadaşlarım "Cevdeeet Cevdeeet" diye bağırırken buldu beni :) O günden beri kendisiyle çok koyu sohbetlerimiz olmakta. Kendisinin de bilgisayardan anlaması, internet ve teknolojiyi yakından takip etmesi nedeniyle sohbetlerimiz hep zevkli geçmiştir. Gerçi kendisini okulda pek sık göremiyorum ama sınavlardan önce mutlaka arar, okuldaki sohbetlerimiz bu kez fotokopicilerde devam eder :)
       Selim aslında zor bulunur bir karaktere sahiptir. Derslerde hocalara taa en arka sıradan gür sesiyle akıllıca sorular sorar, hocaların sorduğu sorulara farklı yorumlar getirerek cevap verir, sorulara yaşamından örnekler vererek cevap bulması ise sık kullandığı bir taktirdir. Aslında bilgili ve okumayı seven bir arkadaşımızdır da bir o kadar da derslere ve sınavlara hazırlanmaktan nefret eder. Ayrıca hocalarla da diyalogları gerçekten iyidir. Tahtada soruları çözerken yaptığı hareketler, esprileri ve konuşması ise çok komiktir. Aynı zamanda yağ çekmeyi de ihmal etmez :) Bu arada tahtaya soruyu çözmek için gidip kürüsye çıktığında ise başı artık tavana bir hayli yaklaşmış olur :) Zaten normalde de kendisini görebilmek için başımızı 90 derece kaldırdığımız Selim, kürsüye çıkınca tahatayı kaplar :)
       Selim'in bir diğer önemli özelliği ise müziğe olan düşkünlüğüdür. Özellikle de gitarlar ve elektro-gitarlar Selim'in uzmanlık alanına girer. Ancak Selim'in bu merakı da basit bir merak değildir. Kendisi her ne kadar okula pek uğramasa da barlarda gitarıyla sabahlara kadar konserler vermeyi ihmal etmez. Eee, ekmek parası tabi :) Doğal olarak barlarda edindiği engin tecrübesi sayesinde artık gitarları baya iyi kullanmakta, bu becerisini uzun saçlı imajıyla da birleştirerek kızların gönlünü fethetmektedir :) Bu arada Selim gitarlar konusundaki hünerini aslında zaman zaman sınıfla da paylaşır. Bazen derslerden önce sınıfa girdiğimde "Acaba yanlış bir yere mi geldim? diye kendi kendime sorduğum da çok olmuştur. Bi bakarım en arka sırada Selim, oturmuş sıraya gitarını konuşturarak sınıfa konser veriyor, sınıfta da adeta bir kovboy salonları havası var :) Laf aramızda (aslında pek aramızda da sayılmaz :) Macide Hoca da derslerden önce Selim'e sınıfta konser vermesi için izin verir, hani belki müzik milletin ilgisini çeker de sınıfı daha çok kişi doldurur :)
       "S Küp"e gerek gelecekteki iş hayatında, gerekse gelecekteki müzik yaşamında başarılar dilerim :)

                                                                                                                           Cevdet Kızıl