SEZİN TÜRKMEN

 

     Sezin'le tanışmamız bir programa seyirci katılmamız sırasında oldu. Sezin tanıdığım kadarıyla genelde derslere pek çalışmaz ve okula yakın bir yurtta kalmasına rağmen derslere hep geç kalır. Nedeni ise uykuyu çok sevmesidir. Onun tabiri ile onun ders çalışması için bazı özel saatler, vardır, öğleden sonraları gibi..:))

     Sezin cana yakın, samimi tavırları, hele o ince ve narin ses tonlu konuşmasıyla sınıfımızın güzel kızlarından biridir. Bu tavırları ve kişiliği değişmezse eşi bulunamayacak bir arkadaştır. Yazdıklarım biraz kısa oluyor, ama inşallah hayatın boyunca gülüşün yüzünden eksik olmaz. İyi ki seni tanımışım, hep sevgiyle kalman dileğiyle... Hayatın seni değiştirmesine izin verme! Sevgilerimle...

                                                                                                       Emin Açıkgöz

 

       Sezin, şu ana kadar hayatımda tanıdığım en kibar arkadaşlarımdan biridir. Kendisi öyle kibar, öyle kibardır ki kraliçe ve prensesler bile bence bu konuda kendisiyle rekabet edemez. Sezin'in her zaman için aklımda kalacak bir diğer çok sevdiğim özelliği ise o çok zarif, o çok düzgün ve o çok şeker sesidir. Bu konuda da bence çoğu kişi kolay kolay Sezin'in yanında yaklaşamaz. Bunların yanında Sezin, sabahki derslere zar zor yetişmesiyle de tanınır. Ama buna gerçekten hiç şaşırmıyorum... Ne de olsa Sezin bir Lüleburgaz'lı... Hemşerisi İzzet de böyle, bi türlü sabah erken kalkamıyo :) Ama aldırma Sezin, sen istersen ancak son derse yetiş; ama bizi o güzel sesinden, o kibarlığından mahrum etme...

                                                                                                          Cevdet Kızıl

 

    Okula geldiğimde sınıfı ararken rastladım sana. İkimiz de çaylak caylak sınıf arıyorduk. o an ömür boyu sürecek arkadaşlığın başlangıcıydı. Seninle geçen o güzel günlerin,paylaştığımız anların tadını hiçbir zaman unutamayacağım. Sen,Faruk ve ben belki üçümüz bir yerlere gidemedik ama eminim okul bitmeden bir şeyler yapacağız. Sen de hayatta mutlulukları  hak eden ve inanıyorum ki istediklerine kavuşan bir insan olacaksın. İleride bakalım nerelerde hangi işte olacağız bilinmez,ama seninle dostluğumuzun süreceğine eminim. Güzel yüzünde temiz kalbinde mutluluk hiç eksilmesin. Sana hayatın boyunca yardım etmeye ve arkadaşlık etmeye hazır olacağım. Şu son,ikimiz ileride ne yapmak istediğine karar veremediği dönemi ileride gülerek anacağız. Hayat hep sana ve sevdiklerine gülsün dostum.

                Not 1 : “Ankara yolcusu kalmasın”

                Not 2 : “Yurtta ilaçlama var lütfen odaları boşaltın.”

                                                                                                  İREM

 

    Sezincim,sana dair öyle çok şey var ki yazabileceğim:Çünkü lise 1 den beri arkadaşımsın ama  sana arkadaşım demeyeceğim artık,çünkü sen benim dostumsun. Dostluk benim için çok özel bir kavram ve hayatımda çok az insan var bunu söyleyebileceğim. Senin içtenliğin ,doğallığın belki de hayallerimizdeki hayatta ve insanlara  bakışımızdaki benzerlik bu güzel dostluğun kurulmasını sağladı. Ne zaman ihtiyacım olsa beni dinleyeceğini,anlayacağını,benimle gülüp benimle ağlayacağını biliyorum ve daima benim de senin yanında olacağımı bilmeni istiyorum. Bu güzel paylaşımlar daha çok sürecek canım benim ve biz senelerce sonra bunları beraberce çocuklarımıza anlatacağız. Seni çok seviyorum.

                                                                                                 ÇEKO-GÖRKEM

 

                Yıllar ne çabuk geçti!

                İnişsiz çıkışsız bir dostluktu bizimkisi...

    Küçücük taşlardan kocaman binalar yaptık birlikte; dostluğumuzu içine sakladık kimseler dokunmasın diye. Gün oldu umutlardan çiçek yapıp verdin bana,gün oldu dert ortağım kardeşim oldun...Dostluğun hep bir güvence hep bir destek oldu benim için...Gözlerin sulandı;çok acıklı olmaya başladı bu yazı. Canım kankim inanıyorum ki dostluğumuz sonbahar rüzgarının süpürdüğü yapraklara benzemeyecek...Yarınlarının bugününden güzel olması dileğiyle.

                             FARUK

 

                Seninle tanışmamız sınıfça yaptığımız bir organizasyonda oldu. Zaten sınıfça yapılan her şeye katılmaya çalışan sosyal yönden aktif biridir. Sezin derslerine pek çalışmaz (akıllı biri olduğu için), okul yakın bir yerde otursa da hep geç kalır. sebebi ise uykuyu çok sevmesidir. Sezin can yakın ,samimi tavırlarıyla. narin ince sesiyle sınıfımızda sevilen arkadaşlarımızdan biridir. Bu tavırları,kişiliği değişmezse eşi bulunmayacak birisidir. Umarım hayatın boyunca o gülüşün yüzünden eksik olmaz. İyi ki seni tanımışım,dostluğumuzun ömür boyu sürmesi dileğiyle. Hayatın seni değiştirmesine izin verme...

                 EMİN (2.yazı)

 

Sezincim,uykucu arkadaşım seninle dört sene boyunca aynı yurtta kalmak ve bir şeyler paylaşmak güzeldi. Sınav öncesi akşamların heyecanını beraber yaşadık,ders çalıştık,güldük,eğlendik...Canım sıkıldığında ilk odasına gitmeyi düşündüğüm kişi sen oldun. Sen ve oda arkadaşların bana karşı her zaman çok sıcak ve içtendiniz. Senin olaylara ve insanlara karşı pozitif yaklaşımına hep hayran kaldım. Benim en telaşlandığım konularda bile olaya sakin yaklaşır ve her şeyden olumlu bireyler çıkarmayı bilirdin,böylece beni de rahatlatırdın. En zor sınavlarda bile sakin sakin yatakta uzanarak ders çalışman yok mu...Sezin’in uykuculuğu yüzünden sınavlara bile geç kaldığı oldu ve onu kesinlikle ilk derslerde göremezsiniz. İçten gülüşünle, sakin ve ılımlı tavrınla, samimi arkadaşlığınla, hep güzel yönleriyle hatırlayacağım bir dost oldun. Seninle bir şeyler paylaşmak güzeldi. Bu paylaşımlarızın ileride de sürmesi dileğiyle,her şey gönlünce olsun...

                     AYSEL

 

Hey gidi toprak hey,

Ne çabuk geçti yıllar. İleride yüzümde bir tebessümle hatırlayacağım.,şu günleri paylaşmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Samimiyetin dostluğun ve içtenliğin için teşekkürler, sana mutluluk dolu bir ömür dilerim.

                                                                                                  İZZET

 

                Arkadaşlık dünyanın en güzel duygusudur. En güzel tarafı da bedava olmasıdır. Seninle sınıf dışında fazla beraber olamasak da yüreğimizdeki arkadaşlık duygusunun birbirine çok yakın olduğunu hissettim. Sezin benim için her zaman güvenebileceğim dostum diyebileceğim birisi oldu. Sezin’in en önemli özellikleri çok narin ve hassas bir yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca sabah derslerine uykusunu bölemediği için çok narin gelmektedir. Kalbinin atışının normalliği kadar mutlu ol. Son olarak “yalvarırım şimdi git de yıllar önce gel”

                                                                                                                     ERDOĞAN

 

                Beraber paylaştığımız anılar,muhabbetler ve tatlı arkadaşlıklar için teşekkürler. Tüm iyi dileklerimizle!

                                                                                                                    GÜLDEN&YELİZ