TURKCHESS SONBAHAR  TURNUVASI '2000  KUPA   MERASİMİ

    Turkchess Sonbahar Turnuvası'nın Şampiyonu Recep Taşkıran'la turnuva sonrası bir haftasonu ISD'de buluştuk ve güzel bir sohbetimiz oldu. Aynı zamanda Turkchess'in editörlerinden olduğumdan Recep'in şampiyonluk kupasını vermek üzere Turkchess tarafından görevlendirilmiştim.

    Doğrusunu söylemek gerekirse Recep gerçekten baya iyi bir oyuncu. Yaptığımız prestij maçlarında da iyi bir performans sergiledi. Aslında turnuvada Recep'i 4 maçta 3 kez yenmeme rağmen 3.oluşumu ve de Recep'in de şampiyon oluşuna çok hayıflanıyordum. Ne de olsa Bahadır hep beni yenerek Recep'e çalışmıştı:) Ancak Recep'le olan oyunlarımızda gördüm ki Recep uzun vakitte gerçekten iyi ve de şampiyon olmayı hak eden bir isim. Artık eskisi kadar hayıflanmıyorum:)

     Şimdi de Recep'i biraz tanıyalım : Boğaziçi Üniversitesi'nde okumakta, 81 doğumlu, Turkchess'in en genç şampiyonu, uzun (standard) oyunlarda özellikle çok daha güçlü. Bunlara ilaveten baya sempatik, alçakgönüllü ve de iyi bir arkadaşımız.

coppa.jpg (36505 bytes)

İşte görüntüde solda Recep ve sağda ben... ISD'nin önünde Recep en nihayet Turkchess Sonbahar Turnuvası kupasını alırken:)

 

    Recep kupasını görünce "Vaaay be, baya güzel kupaymış, bu kadarını beklemezdim" dedi. Şampiyonluk kupası bu, tabi güzel olucak Recep:) Bu arada ben de 3.lük kupamı Turkchess'ten aldım, ama haliyle benimkisi şampiyonluk kupasının yanında biraz küçük kaldı :) Neyse, sonuç olarak Recep'i Turkchess Sonbahar Turnuvası'nda gösterdiği başarıdan ve kazandığı şampiyonluktan dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz. Recep gerçekten kupayı hak etti, helal olsun. Gelecek turnuvalarda ve ISD'de heyecanlı maçlarda tekrar karşılaşmak dileğiyle...