TUNA KENAR

 

       Tuna sınıfımızın renkli simalarından biridir. Tanıştığımız ilk günlerde zaman zaman adını unutuyordum, ancak sonraları o ilginç soyadı sayesinde hafızama kazıdım kendisini :) (Tuna'nın ataları geometrici olsa gerek :) Artık ilelebet unutmam :)

       Tuna deyince aklıma gelen bir başka şey de psikolojidir :) Ne alakı mı? Basit, hani hatırlıyor musunuz... Lise'de psikoloji derslerinde bir teoriden bahsedilir... İnce - uzun boylu kişiler çekingen olur, atletik kişiler kendine güvenen ve kendini beğenen tipler olurken toplu ve kısa boylular da içten, sosyal ve neşeli olur diye. Teorinin adını şu an hatırlayamıyorum, ama kesinlikle böyle bir teori vardı ve alın işte size canlı bir örnek! Tuna :) Harbiden de teorinin söylediği gibi Tuna arkadaşımız içten, espritüel, canlı, etrafına neşe saçan ve sınıfça sevilen renkli bir kişidir.

       Taktığı gözlük de sınıftaki karizmasını pekiştirir. Ben şahsen gözlüksüz bir Tuna düşünemiyorum, hani derler ya gözlük de bazı insanlara çok yakışıyor diye, bence Tuna da bunlardan biri.

       Tuna'yı tanımayanlar sınıfın arka sıralarını bir ziyaret etsin. Ünlü maç kritikleri, kadro yorumları ve çok komik esprileriyle Tuna mutlaka gözünüze çarpacaktır. Dersleri iyi bir şekilde takip etmesine rağmen bazen derslere sabotaj girişimleri de mevcuttur :)

       Tuna aynı zamanda bir halısaha adamıdır. Siz bakmayın adamın kısa ve toplu görüşüne, yerinden kalkmaz bir tank gibi duran Tuna; halısaha maçlarında birden değişir. Özellikle defansın vazgeçilmez adamı olan Tuna; uzun ortaları ve giriştiği ilginç gol çabalarıyla da dikkat çeker. Aslında adamın çoğu şutunu bugüne kadar köşelerden çıkarmışımdır, ama geçen sefer çok ayıp ederek bi gol attı bana :) Attıktan sonra da öyle bi sevindi ki ben de kendisiyle birlikte gol yediğime sevindim :)

       Sınıfımızı en çok pazarlama derslerinde İsmet Hoca'nın sorduğu sorulara verdiği cevaplarla güldüren Tuna'nın okul yaşamı dışındaki en büyük hobilerinden biri de benim gibi web tasarımcılığı yapmasıdır. Kendisinin çeşitli konularda yorum ve düşünce yazılarını içeren tartisma.net adlı bir sitesi vardır. Sitede Tuna ve Günal arkadaşlarımız hararetli ve iddialı yazılara imza atan editörler olarak göze çarpmaktadırlar :) Bundan sonra sık sık uğrayacam sitenize, iyi güncelle ona göre :)

       Webmaster kardeşime sevgilerle...

                                                                 Cevdet (bildiğin kaleci :)

 

    Bayramyeri Sokak Sultan Apartmanı en üst kat... Bu cümle herhalde yüzlerce kez kullanılmıştır hatta binlerce de olabilir. Tuna’yla bir 51 masasında samimi olduk : ) Seniha çıldırmıştı : ). Çabuk kaynaştık çünkü kolay iletişim kurulabilen bir insandır Tuna. Abisi profesyonel gitarist olmasına rağmen Tuna’da bir icraat yok, ulen eşşeği bağlasan bir şeyler çalmayı öğrenirdi o evde. : ) Halbuki yeteneği de var yani. Ama öyle disiplin gerektiren işlere gelemez. Sıkılır hemen. Biz de farklı değiliz tabi, neyse geçti artık. Biraz uyuşuktur kendisi : ) Dağınıklığı da  cabası ama seni biz böyle seviyoruz Tuna Kenar : ) Durmadan ‘Ya olm bi dışırı çıkalım hava alalım’ cümlesini kullanır. Alo Tuna şu kuponu yatırsana deyip onu o tatlı uykusundan çok uyandırdım sağolsun o da hemen hemen hepsini yatırdı, ama bir gün aradım yatıramadı onda da altılıyı bulduk : ) Trabzonspor sevdası yüzünden Fenerbahçeli ve Galatasaraylı arkadaşlar tarafından çok üzerine gidildi  ama ben hep bu konuda onun yanında yer aldım, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. CM öğrenene kadar bayağı bir zaman geçti ama sonunda başarıya ulaştı ve Real Betisle ilk şampiyonluğu yaşadı : ) Artık o bir profesyonel. Düşünüyorum da anlatılacak çok şey var. Bayramyeri Sokak Sultan Apartmanı en üst katta çok güzel günler geçirdik. Ama nasılsa beraberiz daha, beyaz eşya  dükkanı açacağız : ). Burada değinmeden geçemeyeceğim bir isim var, MURAT KENAR. Tuna’nın abisi. Onun da başını çok ağrıttık. Bilgisayarlarımızı bile o tamir etti bozulunca : ). Karşılığında benden tek şey istedi, masaj : ) Bayramyeri Sokak Sultan Apratmanı en üst katta bir çok karakterle tanıştık.SELİM, UMUT, CEMO, FIRAT... hepsi birbirinden ilginç ve bir o kadar da dostçaydı. Hepsiyle tanışmaktan şeref duydum. Tuna Kenar tekrar sana döneyim. Hep böyle neşeli kal (o minicik elleriyle bize sevgiyi getirdi... : ) : ) : ) Ya işte görüşürüz, yarın program çok güzel, VELOCIRAPTOR de gelmez hehhhhh : ). Tuna senin dediğin gibi ‘hadi byeeeeeeeeeee’.

        GÜNAL

 

    Gafaların beleş olduğu Sultan Apartmanında başım sıkıştığında temiz çarşaflı yatak ayarladığın için, aynı konteynirda bizimle birlikte kalıp İtalya’ya gelmeden bizimle uyandığın için, Altan’ın karısının adı neydi? Aylin. Ollllm Ayla dediğin için , Trabzon’u bu kadar sevdirip Trabzonspor’dan bu kadar nefret ettirdiğin için, Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda benimle Caddeye geldiğin için (Belki burayı silmen gerekecek. Beggide Somali Müziği), kaç paraya diye başlayan muhabbetlerde hep en düşük fiyatı verdiğin ama Taksim Burger King’de istediğin fiyatı verdiğimiz halde istediğimizi yapamadığın için, gece acıkınca makarna yaptığın için, ‘Damsız almıyoruz!’ denildiğinde yanımda ve faroz için hasta olup titrerken bile güldüğün için, maça gidip benimle birlikte dizlerine kadar ıslandığın için, Göztepe Arby’s yaşadıklarımız için, her ortamda bizi güldürdüğün için, Taksim-Kadıköy dolmuşlarında hep yanımda olduğun için, hoptek atmanın da sanat olduğunu öğrettiğin için, Makro Ekonomi sınavı öncesi çok kötü bir şekilde saçımı kestiğin için, Moda’da her ortamda benimle bulunduğun için, herşeyi benimle paylaştığın terasta barbekü partileri için, birlikte yediğimiz kıymalı pideler için, beni yaptığın iğrençliklerle sinirlendirip sonra gönlümü aldığın içi,n bir şişe redbull vodkayı benimle birlikte içip ölmediğin için, dassss sporlar için, buradan selam vermeden geçmeyeceğim Sultan Apartmanı en üst kat sakinlerinden (Nasıl olsa siz de okuyacaksınız bu yazıyı) prensiplerine, gitar çalmasına ve TV seyretmesine hayran olduğum Murat Hoca’yı e tabi Hande’yi Onursal Başkan Selim’i Paşa abi taklidiyle Umut’u, sırf Fenerli olmaktan kurtaran İngiliz muhripleri cemiyeti üyesi Fırat’ı, Oıd Scholls’lu Uğurtan’ı, du hast mi Çağrı’yı, güzel bir havada görüşemediğim fırtına Onur’u (unuttuğum biri varsa sen ekle) az kalsın unutuyordum Gülşah’ı tanıma şansı sağladığın için ve Tuna en önemlisi birinci sınıfın aralık ayında bilgisayarımla birlikte beni evine aldığın ve hep arkadaşım olarak yanımda olduğunu ve olacağın için sana çok teşekkürler. Senin hep mutlu halini gördük. Bundan sonra da Aynen Maraş.

        ARCAN

 

    Magazin grubumuzun starteri! Bir kelimeyi bin cümle ile anlatmayı başaran yegane insan! Anadolu yakasındaki evin ilk iki sene tekel yarattı ama Avrupa yakası magazin bölümünü açarak rekabet yarattım. Çalıştığım her işte Tuna’nın evinin bana büyük faydası oldu. Yolculuk öncesi ve sonrası alakasız saatlerde kapısını hep açtı bana. Seninle sürekli güldüğümüzü hatırlıyorum. Gitar Bar’da Eda ve Gülşah’dan konuşurken Miliyet’te satanist diye fotoğrafımız basıldı. Neyse bu yazı da çok “Club işi” oldu ölene dek...

    Not: Bu dört senede çıkarttığım dersler: “Tuna’nın ipiyle kuyuya inilmez”, “kızlar süt ve keçi olarak ikiye ayrılır.”

        EVREN

 

        Şöyle bir düşündüm Tuna’ya ne yazsam diye. Sonra içimden “Tuna işte” dedim. Üniversite hayatımın aşağı yukarı her anında vardır Tuna. Hatta üniversite hayatımın demek yanlış olur; İzmit’te İstanbul’da ve umarım bundan sonraki yaşamımda.... Beraber ders çalıştığımız, spor yaptığımız, sarhoş olduğumuz, magazin yaptığımız, sabahladığımız pek çok gün vardır. Ne zaman kaynaştık diye düşünüyorum ama tam hatırlayamıyorum. 2. sınıfın ortalarına doğru galiba. Ondan sonra ikinci evim Tuna’lar oldu. (iki ile üç eküridir) Üçüncü evim de Moda oldu. Tunalarda, Moda’da tartıştığımız, eşek muhabbeti yaptığımız gün olmuştur. Tartışmalara yeni boyutlar katan Tuna şu lafı kanımca hak etmiştir. “Tuna diyorsa doğrudur”. Bu dostluğumuz hiç bitmez. Teşekkür ederim Tuna....

        UTKU

 

    Sevgili kardeşim Tuna. Seninle yaşadıklarımızı buralara sığdırmak mümkün değil. Bu yazıyı şu anda senin evde senin bilgisayarda yazdığımı belirtsem olay daha bir netlik kazanır herhalde. Hayatta bir şeyler öğrendiğim nadir insanlardan birisin. Seninle olan dostluğumuz sayesinde gerçekten de pek çok şey öğrendim. Yaşama her zaman olumlu tarafından bakan bir insan olarak sana hayranım. Bu evde yaşadıklarımıza gelirsem zaten kitap olur ama herhalde fazla dağıtılmadan toplanır. Dostum Tuna hayat inşallah ikimizi hiçbir zaman ayırmaz, birlikte yaşayacağımız daha çok şey var. İstanbul’un bekçileri olarak her zaman, her yerde birlikte olmak dileğiyle. Trabzon kümeye!!!

        ŞEVKİ

 

Keşke her şey aynı kalabilse. Böyle sorumsuz, çılgın ve neşe dolu... Ne kadar imkansız da olsa hayali güzel. Okul yıllarımı seninle geçirdiğim için inan çok şanslıyım. Hep gülen yüzün ve herşeye eğlenceli bakabilen yanınla mutlu hissettim kendimi. Her sıkıldığımda ya da bir dost sesine ihtiyaç duyduğumda seninle konuşabilmek için telefona sarıldım. Hele kafalarımız iyi olunca yaptığımız sohbetlere hiç doyum olmadı. Üniversite hayatımdaki ilk arkadaşımdın ve ben sana rastladığım için kendimi hep şanslı ve özel saydım. Her ortamda paylaşabilecek bir şeyler bulduk. Seni biraz tanımaya başlayınca her zaman güvenebileceğimi farkettim ve bu beni çok sevindirdi. Beni hiç yanıltmadın. Hep mutlu kalmanı dilerim..

        SENİHA

 

    Yırttık abicim yırttık mezun oluyoruz! mu acaba??? Şöyle bir bakıyorum da karşımda duran adam bana her hareketiyle bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtecek bir potansiyeli sahip. Bu zat-ı muhterem aynı zamanda derslerdeki geyik yapma performansı ile göz doldururken diğer taraftan futboldaki taktik anlayışı ve bilgisi ile kalplerimizi fethediyor. Abi bir de Fenerli olsaydın var ya süper olacak! Son olarak sana hayatın boyunca mutluluklar diliyorum. Görüşmek üzere...

        ONUR AKTAŞ

 

    Can dostum güzel insan! Tuna, girişimci kişiliğine her zaman hayran kaldım. Zira senaryo böyle diyor. Ama ben de elimden gelen esprili altılıydı, kumardı, karıydı kızdı, yemedim size getirdim. Şaka bir yana sen de, Günal da, Utku da harika insanlarsınız. Bir de düğün dernek işine giriyorum haberin olsun. Olur ya evlenirsin falan beraber yırtarız. Haber et beraber yırtalım...

        ERDAL

 

    Valla Tuna biz de senin muhabbetini hiçbir şeye değişmeyiz. Gerçi ancak bu son yıl daha bir samimi olduk ama bu benim (Seda) “Hitlerin yeğeni” tavırlarımdan kaynaklandı herhalde. Neyse sonuca bakalım şimdi çok iyi arkadaş değil miyiz? Bir an hatırlamam ki sizinle olup da eğlenmediğimiz. Mezun olduktan sonra da beraberiz. Sevgiler...

        SEDA-MERVE

 

    Benim derdimde çok emeğin var. Ama belki sen de farkında değilsin. Sen tanıdığım en komik Trabzonlusun. Tek senin için Trabzonspor’un şampiyon olmasını istiyorum. Menejerlik oyununu iyi oynuyorsun ama iyi top oynayamıyorsun. Bunu kabul et. Ben senin hiç kızdığını görmedim. Neden kızmıyorsun. Sen Trabzonlu değil misin? Ben burada ne yazarsan yazayım sen kendini biliyorsun. Boş ver yazdıklarımı. Bak işine. En büyük Trabzonspor!

        GÖKHAN