Anasayfa  

Geri

Return to Website

 

iŞLETME BÖLÜMÜ - SSS (SIKCA SORULAN SORULAR) = FAQ
 
 
    İşletme Bölümü SSS (sıkça sorulan sorular) sayfasına hoşgeldiniz. Bu sayfa, istanbulisletme.org'u ziyaret edenlerin karşılaştığı problemler ve yaşadıkları sorunları gidermek amacıyla hazırlanmıştır. Burada tüm sorularınızın cevabını bulmanız en büyük arzumuzdur. Eğer sizin de yöneltmek istediğiniz herhangi bir sorunuz olursa, lütfen bu sayfanın sonundaki formu (kutucukları) doldurun. En kısa sürede size döneceğiz.
 
Şimdiye kadar ziyaretçilerimiz tarafından iletilen sorular ve cevapları:
 

1.       Online yıllıktaki fotoların büyük halini nasıl görebilirim?

Fotoların üstüne tıkla :)

 

2.       Online yıllık yazılarını nasıl okuyabilirim?

Kimin yıllık yazısını okumak istiyorsan, o kişinin fotosuna tıkla!

 

3.       Online yıllık bölümünde fotolar biraz bulanık gibi. Neden?

Fotoların sadece thumbnail'leri biraz bulanık gözükmektedir. Normal boyutlarında hiçbir problem yaşanmamaktadır. Thumbnail'lerinin biraz bulanık olmasının nedeni orjinal boyutlarını değiştirmemizdir. Bu her fotonun başına gelir :) Merak etmeyin :) Bu arada unutmayın ki sitemiz aslında 800*600 çözünürlük için dizayn edildi. Eğer sitemize 1024*768 çözünürlükle girerseniz resimler bu kez gerçekten biraz bulanık ve kara gözükebilir!

 

4.       Online yıllığa yazdım, ancak hala eklenmemiş yazdığım. Neden?

Yazdığınız yazılar önce bana ulaşmakta, daha sonra sitemize eklenmektedir. Ben yazılanları kontrol ettikten ve imla yanlışlarını düzelttikten sonra siteye ekliyorum. Bu aslında çok kısa süren bir iş. Bu nedenle yıllık yazılarını genellikle hemen ekliyorum siteye. Ancak bazen çok yoğun olduğum ve bilgisayarla uğraşamadığım zamanlar oluyor, o zaman biraz gecikme oluyor tabi ki.

 

5.       "İnciler" bölümündeki espriler çok basit gibi, neden?

"İnciler" bölümü bizim İşletme98 sınıfı arasında geçen espriler hakkında olduğu için olaylar bizim bire bir yaşadığımız olaylardır. Bu esprileri tam olarak kavrayabilmek için esprilerde adı geçen kişilerin karakterlerini iyi bilmek ve olayları da yaşamış ya da görmüş olmak gerekir.

 

6.       Bazı linkler çalışmıyor. Neden?

İstanbul Üniversitesi ana serverlarında bazen aşırı talep ve işlem neticesinde sorunlar yaşanmaktadır. Sitemizden, İstanbul Üniversitesi'ne giden linklerin bazen çalışmamasının nedeni budur. Sitemiz serverları altında bulunan link ve sayfalar ise çok sık olarak kontrol edilip çalışıp çalışmadıkları periyodik olarak araştırılmaktadır. Her ihtimale karşı, bu tip bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen bizi en kısa sürede haberdar edin.

 

7.       Linklere tıkladıktan sonra geldiğim yere nasıl geri dönebilirim?

Çok basit! Internet Explorer, Netscape yada Firefox ; her ne kullanıyorsanız, toolbar'daki "back" tuşu sizi geldiğiniz yere tekrar döndürecektir. Ayrıca çoğu sayfamızda ana sayfaya dönüş ve geri butonları (linkleri) da bulunmaktadır.


 

ISTANBULISLETME.ORG - SIKCA SORULAN SORULAR SAYFASI

SİZ DE SORUN !

 

Adınız & Soyadınız

e-mail adresiniz

Sormak istedikleriniz (Yazdıktan sonra "Gönder"e tıklamayı unutma :)

 

Anasayfa  

Geri